پرش به محتوا

دستیار صوتی گوگل اسیستنت از مرز ۵۰۰ میلیون نصب عبور کرد

دستیار صوتی گوگل اسیستنت (Google Assistant) نیاز به معرفی ندارد. این دستیار گوگل به قدری شناخته شده است که کمتر کسی پیدا می‌شود درباره آن چیزی نداند. حال اگر کسی تازه اسم آن را شنیده باشد و به صفحه‌ی دانلود آن در فروشگاه گوگل پلی « Google Play Store» برود، یادداشتی در انتهای صفحه می‌بیند که می‌گوید:«اگر به دستیار گوگل از قبل بر روی گوشی خود دسترسی دارید، برای استفاده از آن نیاز به دانلود این برنامه ندارید.» ازآنجا که این دستیار روی تمام گوشی هوشمندی که از سرویس‌های گوگل استفاده می‌کنند، وجود دارد، بنابراین طیف وسیعی از کاربران لازم نیست که این برنامه را دانلود و نصب کنند.

با این حال، همان‌طور که برای اولین بار AndroidPolice اعلام کرده، این برنامه‌ی اختصاصی گوگل به طور شگفت‌انگیزی از مرز ۵۰۰ میلیون نصب هم عبور کرده است. از سوی دیگر این آمار شامل طیف گسترده‌ای از کاربران iOS که دستیار گوگل را به سیری ترجیح می‌دهند و درنتیجه آن را نصب کردند، نمی‌شود. از آنجا که کاربران ios، گوگل اسیستنت را از اپ استور دانلود و نصب کرده‌اند، آمار آن‌ها جزء ۵۰۰ میلیون نفری که از گوگل پلی دانلود کرده‌اند، محاسبه نشده است.

فعال کردن گوگل اسیستنت

دانلود برنامه به کاربران اندروید امکان می‌دهد آن را در کنار برنامه‌ها یا در صفحه‌ی اصلی گوشی خود اضافه کنند. برای فعال کردن این دستیار، روش‌های دیگری نیز برای کاربران اندروید وجود دارد که می‌توانند بدون ضربه زدن روی نماد برنامه، دستیار گوگل را فعال کنند. ویژگی Pixel Active Edge به کاربران امکان می‌دهد تا کناره‌های گوشی تلفن خود را فشار دهند تا دستیار فعال شود، اگرچه این ویژگی در Pixel 4a ، Pixel 4a 5G و Pixel 5 حذف شده است.

با گفتن عبارت زیبای « Hey Google» دستیار گوگل نیز بدون نیاز به ضربه زدن روی آیکون یا فشار دادن تلفن فعال خواهد شد. اکنون، دستیار گوگل با 500 میلیون نصب از فروشگاه گوگل پلی، در راه رسیدن به مرز یک میلیارد نصب قرار دارد و می‌تواند زودتر از آنچه تصور می‌کنید به آن نقطه نیز برسد.

شرکت کسری پارس در زمینه فروش عمده گوشی موبایل فعال است و همکاران عزیز می توانند از طریق ثبت نام در سایت به هر تعداد که مد نظر دارند، خرید انجام داده و محصولات مد نظرشان را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.