تعمیرات موبایل
گارانتی پلاس
hamburger
تعمیرات موبایل
گارانتی پلاس
آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پرومکس؛ قیمت آیفون ۱۶ پرو و زمان عرضه

آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پرومکس؛ قیمت آیفون ۱۶ پرو و زمان عرضه

آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پرو مکس در شهریور ماه سال ۱۴۰۳ یا اواخر تابستان سال ۲۰۲۴ راهی بازار می‌شوند. در این مطلب به شایعات و خبرهای منتشر شده درباره آیفون 16 اشاره می‌کنیم.

مشخصات باتری آیفون ۱۶ پرو منتشر شد

امروز با مشخصات مدل آزماشی باتری آیفون ۱۶ پرو مواجه شدیم. به نظر می‌رسد که اپل روی باتری ۱۶ پرو المان‌هایی برای کاهش دما قرار داده است.

از طرف دیگر به نظر می‌رسد که آیفون ۱۶ پرو باتری ۳۳۵۵ میلی‌آمپر ساعتی داشته باشد. از یک باتری Lio-Ion برای این گوشی استفاده شده است. با توجه به تصاویر منتشر شده باتری آیفون ۱۶ پرو توسط شرکت چینی Desay Corporation ساخته شده است. این باتری ظاهری به حرف J دارد که قبلا روی آیفون ۱۵ پرو هم دیده بودیم.

ظاهر باتری آیفون ۱۶ پرو

ظاهر باتری در نظر گرفته شده برای آیفون ۱۶ پرو

ظرفیت باتری آیفون ۱۶ پرو

اندازه صفحه نمایش آیفون ۱۶ پرو مکس و آیفون ۱۶

آپدیت ۳۰ آبان ماه ۱۴۰۲

گزارش‌های جدید می‌گویند که صفحه نمایش آیفون ۱۶ پرو و آیفون ۱۶ پرو مکس در مقایسه با مدل‌های قبلی افزایش پیدا کرده و به ترتیب به ۶٫۲۷ و ۶٫۸۶ اینچ ارتقا پیدا کرده‌اند. هر دو صفحه نمایش از پنل LTPO و نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز پشتیبانی می‌کنند.

گزارش‌های دیگر می‌گویند که صفحه نمایش آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پلاس در مقایسه با اندازه صفحه نمایش مدل‌های قبلی تغییر نمی‌کنند. این دو گوشی همچنان صفحه نمایشی در اندازه ۶٫۱۲ و ۶٫۶۹ اینچ خواهند داشت. نرخ نوسازی صفحه نمایش این دو گوشی هم ۶۰ هرتز خواهد بود.

آیفون ۱۶ به هوش مصنوعی مجهز می‌شود

آپدیت ۲۲ آبان ماه ۱۴۰۲

به گزارش سایت بلومبرت اپل مدت زمانی بیشتری را صرف توسعه iOS 18 می‌کند تا بتواند ویژگی‌‌های هوش مصنوعی را برای گوشی‌های آیفون ۱۶ و آیفون ۱۶ پرو توسعه دهد. گزارش‌های می‌گویند که هوش مصنوعی یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های سری ایفون 16 خواهد بود.

هوش مصنوعی آیفون 16

در این گزارش گفته شده که هوش مصنوعی دقیقا کاربردی شبیه به هوش مصنوعی گوگل روی گوشی‌های پیکسل و هوش مصنوعی سامسونگ روی گوشی‌های گلکسی مخصوصا S24 خواهد داشت. هوش مصنوعی آیفون 16 می‌تواند متن را به عکس تبدیل کند و می‌تواند مدارک را به زبان‌های مختلف ترجمه کند.

آیفون ۱۶ پرو از Dynamic Island پشتیبانی نمی‌کند

آپدیت ۲۱ آبان ماه ۱۴۰۲

در شایعات جدید گفته شده که گوشی آیفون ۱۶ پرو مکس با ناچ حفره‌ای راهی بازار می‌شوند. ناچ حفره‌ای جایگزین Dynamic Island روی آیفون ۱۶ پرو می‌شود.

 

بیشتر بخوانید:

همه چیز درباره S24 و S24 اولترا سامسونگ

آیفون ۱۶ پرو با ناچ حفره‌ای

اپل Dynamic Island را با معرفی آیفون ۱۴ پرو و آیفون ۱۴ پرو مکس معرفی کرد. این قسمت شامل دوربین سلفی و Face ID می‌شد. البته که Dynamic Island بازخوردهای خوب و بد زیادی داشت.

براساس اطلاعات جدید، اپل در حال تست مدل‌های آزمایشی آیفون 16 پرو با ناچ حفره‌ای است.

برخی از شایعات می‌گویند که آیفون ۱۶ همچنان از Dynamic Island استفاده می‌کند و این ویژگی تنها از روی مدل‌های پرو حذف می‌شود.

شایعات می‌گویند که اپل در آیفون ۱۷ که در سال ۲۰۲۵ راهی بازار می‌شود، تغییرات بزرگی را ایجاد می‌کند. تغییراتی که روی مدل‌های غیر پرو هم ایجاد می‌شوند. به نظر می‌رسد که آیفون ۱۷ و آیفون ۱۷ پرو از صفحه نمایش ۶٫۳ اینچی استفاده می‌کنند و آیفون ۱۷ پلاس  و آیفون ۱۷ پرو مکس هم صفحه نمایش ۶٫۹ اینچی دارند.

حتی به نظر می‌رسد که Dynamic Island تا سال ۲۰۲۵ روی مدل‌های غیر پرو وجود دارند. به نظر می‌رسد که نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز هم روی مدل‌های غیر پرو قرار خواهد گرفت.

قیمت آیفون 16 پرومکس

شایعات می‌گویند که آیفون 16 پرو با قیمت پایه ۹۹۹ دلار راهی بازار خواهد شد و قیمت آیفون ۱۶ پرو مکس هم ۱۱۹۹ دلار خواهد بود.

برای خرید عمده گوشی آیفون می‌توانید به کسری پارس مراجعه کنید.