پرش به محتوا

فیس بوک در حال کار بر روی ساعت هوشمند با دوربین‌های جدا شدنی است

براساس گزارش‌ جدیدی که سایت The Verge منتشر کرده، فیس بوک به دنبال ورود در بازار ساعت‌های هوشمند است. اولین ساعت هوشمندی که این غول شبکه‌های اجتماعی در بازار عرضه خواهد کرد، دارای دو دوربین است که قابلیت جدا شدن دارند. کاربران می‌توانند آن را در هر جایی که مناسب تشخیص می‌دهند، قرار داده و عکس و فیلم بگیرند، سپس آن‌ها را در تمام مجموعه اپلیکیشن‌های فیس بوک شامل فیس‌بوک، مسنجر، اینستاگرام و واتساپ به اشتراک بگذارند.

فیس بوک واچ (نام موقت) دوربین‌های جلو و عقب را در محفظه‌ای از استیل ضد خش قرار می‌دهد. گفته می‌شود که از دوربین جلو (سلفی) برای تماس‌های ویدئویی استفاده می‌شود اما ماژول پشتی که برای فیلم‌برداری مورد استفاده قرار می‌گیرد، دارای فوکوس خودکار است و می‌تواند حداکثر تا کیفیت 1080P محتوا را ضبط کند. این ساعت همچنین تمام پایش‌های استاندارد سلامتی و تناسب اندام از جمله نظارت بر ضربان قلب را انجام می‌دهد.

گفته می‌شود که فیس بوک واچ از قابلیت ارتباطات LTE برخوردار می‌شود و به آن امکان می‌دهد تا بتواند به طور مستقل از تلفن‌های هوشمند مورد استفاده قرار گیرد. این ساعت هوشمند در رنگ‌های سفید‌، سیاه و طلایی عرضه خواهد شد. انتظار می‌رود این پوشیدنی اولین بار در سال 2022 با برچسب قیمتی 400 دلاری در بازار عرضه شود. گفته شده که فیس بوک با سازندگان لوازم جانبی مستقل تماس گرفته است تا محصولات سازگار با دوربین‌های جدا شدنی این ساعت، از جمله کوله پشتی و کیف را برای آن ارائه دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.