پرش به محتوا

آموزش فعال سازی گوشی از سامانه همتا

برای استفاده از گوشی هوشمند یا تبلت جدیدی که خریداری کرده‌اید، باید آن را فعال سازی کنید. روش انجام فعال سازی گوشی هوشمند یا تبلت نیز بسیار ساده است و در کمتر از چند دقیقه صورت می‌گیرد.

در ابتدا باید بگوییم که شما برای فعال سازی گوشی هوشمند یا تبلتی که با گارانتی کسری پارس خریداری کرده‌اید به کد فعال سازی نیاز دارید. در نظر داشته باشید که فعال سازی گوشی یا تبلت از اهمیت بسیاری برخوردار است و باید به محض اینکه محصول را خریداری کردید در اسرع وقت نسبت به فعال سازی آن اقدام کنید. همچنین باید گفت که محصولاتی که از تکنولایف خریداری می‌کنید به‌صورت قانونی وارد کشور شده‌اند و مشکلات فعال سازی گوشی قاچاق را نخواهند داشت.

کد فعال سازی گوشی کجاست؟

کد فعال سازی گوشی روی کارت گارانتی یا روی جعبه درج شده است و در هنگام خرید در اختیارتان قرار می‌گیرد. برای فعال سازی باید از طریق سامانه‌ی همتا اقدام کنید. شما در این سامانه می‌توانید با وارد کردن شناسه IMEI، شماره سیم کارت و کد فعال سازی، گوشی هوشمند یا تبلت را برای سیم کارت خود فعال سازی کرده و از آن استفاده کنید.

روش های دسترسی به سامانه همتا برای فعال سازی گوشی

1- مراجعه به وب‌سایت سامانه همتا www.hamta.ntsw.ir

2- ارسال پیامک به شماره  ۷۷۷۷

3- شماره‌گیری کد دستوری #۷۷۷۷*

4- استفاده از اپلیکیشن همتا

5-دریافت نسخه اندروید فعال سازی گوشی همتا از گوگل پلی

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.pajal.nili.hamta

6-دریافت نسخه اندروید فعال سازی گوشی همتا از کافه بازار

https://cafebazaar.ir/app/net.pajal.nili.hamta/

شما می‌توانید از هر یک از روش‌های ذکر شده برای فعال سازی گوشی هوشمند یا تبلتتان استفاده کنید. البته ما برای مقاله‌ی آموزشی از روش استفاده از کد دستوری استفاده می‌کنیم.

پرسش‌های متداول

تمام محصولات کسری پارس، نو یا به اصطلاح آکبند هستند. اگر گوشی هوشمند یا تبلت را پس از مدتی فعال‌سازی نکنید، خدمات آن قطع خواهد شد.

خیر. تمامی این روش‌ها و همینطور اپلیکیشن سامانه همتا برای ارائه‌ی خدماتی مانند فعال‌سازی یا اطلاع از اصالت دستگاه قابل استفاده هستند.

خیر. شما تنها نیاز به فعال کردن تنها یکی از اسلات‌ها (محل قرار گرفتن سیم کارت) دارید. با انجام این کار اسلات‌های دیگر به صورت خودکار فعال خواهند شد.

خیر. کد شناسه تنها یک بار قابل استفاده است و پس از آن باید مالکیت دستگاه از طریق سامانه همتا انتقال یابد.

اگر به صورت مساقرتی آورده باشید، امکان‌پذیر خواهد بود. البته محدودیت‌های بسیاری در نظر گرفته شده است.

خیر. تفاوتی میان فعال سازی گوشی شیائومی با سایر برندها وجود ندارد و باید همان مراحلی را طی کنید که برای مثال برای فعال سازی گوشی سامسونگ یا فعال كردن گوشي ايفون مورد نیاز است.

اصولا کد فعال سازی گوشی روی کارت گارانتی یا روی جعبه درج شده است و در هنگام خرید در اختیارتان قرار می‌گیرد.

خیر. شما در زمان فعال سازی گوشی نو باید از کد فعال سازی که فروشنده در اختیارتان قرار می‌دهد استفاده کنید؛ اما در زمان خرید گوشی دسته دوم، مالکیت آن باید از طریق سامانه همتا انتقال یابد.