پرش به محتوا

آموزش استعلام اصالت گوشی از سامانه همتا

سامانه همتا به کاربران اجازه می‌دهد که از اصالت دستگاه (گوشی هوشمند یا تبلت) استعلام بگیرند. با گرفتن استعلام اصالت گوشی، کاربر می‌تواند به اطلاعاتی مانند شماره مدل و برند ثبت شده، شرکت وارد کننده، نوع واردات، روشن شدن دستگاه و موارد دیگر دست یابد.

گرفتن استعلام اصالت بسیار ساده است و می‌توانید در کمتر از چند دقیقه از اصالت دستگاه مطلع شوید. سامانه‌ی همتا نیز چند روش را در اختیارتان قرار داده است تا بتوانید نسبت به کسب اطلاعات بیشتر از گوشی هوشمند یا تبلتتان اقدام کنید.

شما می‌توانید از چهار روش مختلف برای دسترسی به خدمات سامانه همتا اقدام کنید که شامل موارد زیر می‌شوند:

1- مراجعه به وب‌سایت سامانه همتا www.hamta.ntsw.ir

2- ارسال پیامک به شماره  ۷۷۷۷

3- شماره‌گیری کد دستوری #۷۷۷۷*

4- استفاده از اپلیکیشن همتا

5- دریافت نسخه اندروید از گوگل پلی
https://play.google.com/store/apps/details?id=net.pajal.nili.hamta

6- دریافت نسخه اندروید از کافه بازار https://cafebazaar.ir/app/net.pajal.nili.hamta/

شما می‌توانید از هر چهار روش برای کسب اطلاعات استفاده کنید. با این حال، ما روش ارسال کد دستوری #۷۷۷۷* را انتخاب کرده و نحوه‌ی دریافت کد اصالت را آموزش می‌دهیم.

پرسش‌های متداول

چنین پیامی یعنی کد شناسه IMEI غیرقانونی است و دستگاه دارای چنین کدی نمی‌تواند از شبکه تلفن همراه، سرویس بگیرد. اصولا محصولاتی که کد شناسه IMEI غیرقانونی داشته باشند، پس از قرار گرفتن سیم کارت در خشاب و اتصال به شبکه تنها ۳۰ روز از خدمات برخوردار خواهند شد و پس از آن، خدمات شبکه تلفن همراه برای آن محصول قطع می‌شود.

در پیامک ارسالی گفته خواهد شد که «وارد کنند: کسری پارس منطقه آزاد انزلی» و اطمینان حاصل خواهد شد که محصول خریداری شده از گارانتی کسری پارس برخوردار است.

یعنی دستگاه از کد شناسه IMEI قانونی و ثبت شده است، اما دستگاه مدنظر هنوز شامل طرح رجیستری نمی‌شود.